Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogala

13.06.2022r.
Drukuj

W świetlicy w Radomierzycach odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego z Osieka Łużyckiego. Pani Dorota to polonistka, surdopedagog i autorka, wielokrotnie nagradzanych, książek dla dzieci i dorosłych m.in.: „Naszyjnika z Madrytu”, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta „Piątej z kwartetu” oraz „Wytwórni wód gazowanych”. Jej książka dla dzieci „Bezsenność Jutki” otrzymała nagrodę Książka Przyjazna Dziecku oraz wyróżnienie w konkursie IBBY na Książkę Roku 2012, natomiast „Syberyjskie przygody Chmurki” zdobyły wyróżnienie w konkursach na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz na Książkę Przyjazną Dziecku. Powieść „Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć” wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

print

Zobacz także: