Spotkanie barbórkowe w Gronowie

06.12.2022r.
Drukuj

Barbórka to tradycyjne święto górnicze przypadające na 4 grudnia, z tej okazji w sobotę 3 grudnia br. po raz pierwszy w świetlicy wiejskiej w Gronowie odbyło spotkanie Barbórkowe zorganizowane przez Kopalnię Bazaltu w Gronowie.

Podczas uroczystości wręczone zostały stopnie – Górnika I stopnia, Technika Górniczego I stopnia oraz Inżyniera Górnictwa I stopnia. Na zaproszenie Dyrektora kopalni Dariusza Gawlik w świetlicy pojawili się  – Generał Górnictwa Paweł Rink, Wójt Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Radni i Sołtysi z terenu Gminy Zgorzelec, górnicy i pracownicy kopalni.

Wszyscy doskonale się bawili przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez KGW Gronów. Biesiada barbórkowa przebiegła w miłej atmosferze.

print

Zobacz także: