Spotkanie emerytowanych pracowników oświaty gminnej

11.01.2024r.
Drukuj

W środę 10 stycznia br., w Pałacu Łagów, odbyło się noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników gminnej oświaty zorganizowane przez Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP Gminy Zgorzelec. Wydarzenie zgromadziło liczne grono byłych nauczycieli i pracowników administracyjnych.

Tradycyjne, coroczne spotkania mają na celu podtrzymywanie kontaktu z nauczycielami i pracownikami oświaty, którzy odeszli na emeryturę oraz jest wyrazem pamięci i szacunku za ich pracę na rzecz wychowania i kształcenia mieszkańców naszej gminy.

Podczas uroczystości nie zabrakło również momentów artystycznych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach przygotowali Jasełka połączone z kolędowaniem.

Obecni na spotkaniu Wójt Piotr Machaj oraz Zastępca Wójta Marek Wolanin życzyli wszystkim zgromadzonym wszelkiej pomyślności i realizacji pasji, a przede wszystkim zdrowia. Na spotkaniu obecni byli również – Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Barbara Mędrek-Rutowicz, Przewodnicząca Oddziału Gminnego ZNP Janina Słabicka, Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

Spotkanie noworoczne emerytowanych pracowników oświaty stanowiło wyjątkową okazję do zacieśnienia więzi międzypokoleniowych oraz podziękowania dla tych, którzy przez lata oddawali się w pełni pracy na rzecz edukacji i rozwoju społeczności lokalnej.

print

Zobacz także: