Spotkanie Grupy Roboczej ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

22.01.2021r.
Drukuj

20 stycznia br. odbyła się wideokonferencja  Grupy Roboczej ds. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Członkowie obradowali nad przygotowaniem regionalnego planu dla powiatu zgorzeleckiego. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Wójta Marek Wolanin

W ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na Dolny Śląsk skierowany zostanie strumień 556 mln euro, do wykorzystania w latach 2021-2027. Wciąż trwają starania samorządowców europarlamentarzystów by uwzględniono w rządowej propozycji Zagłębie Turoszowskie.

Podczas spotkania grupy roboczej omówiono m.in. działania dot. transformacji regionu prowadzone w ramach Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej oraz Komitetu Transformacji Regionu Turoszowskiego przy współpracy ze Związkiem Gmin Ziemi Zgorzeleckiej. Podsumowano także nabór fiszek projektowych, których z naszego regionu zgłoszono łącznie 112, na projekty o szacowanej wartości ponad 3,5 mld złotych.

Spotkanie Grupy Roboczej było także okazją do podsumowania wspólnych działań samorządowców w ramach Komitet Transformacji Regionu Turoszowskiego – pracujący aktualnie nad strategią zarządzania transformacją na pograniczu polsko-saksońskim w ramach projektu „TRANSITION”.

print

Zobacz także: