Spotkanie opłatkowe w Przesieczanach

06.12.2023r.
Drukuj

W niedzielę 3 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Przesieczanach odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców.

Jedną z Bożonarodzeniowych tradycji jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń przy wigilijnym stole. Wyrazem kultywowania tej pięknej tradycji są spotkania opłatkowe, organizowane co roku w okresie przedświątecznym w wielu sołectwach Gminy Zgorzelec.

Na świątecznym spotkaniu w świetlicy wiejskiej w Przesieczanach zebrało się wielu mieszkańców i gości. Głównym punktem spotkania był tradycyjnie ceremoniał dzielenia się opłatkiem, w trakcie którego wszyscy złożyli sobie nawzajem najserdeczniejsza życzenia.

Młodsi mieszkańcy przedstawili jasełka, dla których pod Choinką Św. Mikołaj zostawił prezenty.

Wójt Piotr Machaj życzył, aby te święta i nadchodzący rok upłynęły wszystkim w zdrowiu i radości.

foto: Sołectwo Przesieczany

print

Zobacz także: