Spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych

06.12.2019r.
Drukuj

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny, czas wybaczania, spotkań, dzielenia się opłatkiem, obdarowywania prezentami. Samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają.

5 grudnia w Pałacu w Łagowie seniorzy i osoby samotne wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście po raz 28 obchodzili spotkanie wigilijne połączone z opłatkiem, wieczerzą oraz kolędowaniem. W spotkaniu udział wzięło blisko 100 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z wszystkich miejscowości Gminy Zgorzelec.

Tradycyjnie jak co roku Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, podkreślił także, że takie spotkania od wielu lat są dobrą tradycją w naszej gminie. Ksiądz Dziekan Dekanatu Zgorzeleckiego Jan Kułyna wspólnie ze wszystkimi zebranymi odmówił modlitwę. Przy płonących świecach i dźwiękach kolęd nastąpiło dzielenie się opłatkiem oraz degustacja świątecznych potraw. Spotkanie swoim występem uświetnił Zespołu Pieśni i Tańca „Lusatia” z Osieka Łużyckiego, który wykonał nastrojowe kolędy.
Oprócz stołów zastawionych potrawami wigilijnymi na uczestników wigilii czekały paczki świąteczne. Organizatorem spotkania był  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach.

 

print

Zobacz także: