Spotkanie z muzyką

05.04.2019r.
Drukuj

4 kwietnia w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej odbyły się audycje umuzykalniające dla dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych Zgorzelca. W ramach trwającej rekrutacji w  koncertach uczestniczyli zerówkowicze, którzy od września mogą rozpocząć edukację muzyczną. Koncerty przygotowała i poprowadziła Anna Łopatka- rytmiczka i specjalistka od muzycznej edukacji wczesnoszkolnej.

Najmłodsi kandydaci mogli zobaczyć i usłyszeć instrumenty dostępne  w zgorzeleckiej szkole muzycznej: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów PSM, podczas którego słuchali szeregu utworów tanecznych. Królowały tańce polskie, ale  były także i te zagraniczne. Gościnnie wystąpiły także przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w pięknych strojach ludowych.

Przypominamy, że trwająca  rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu na rok szkolny 2019/2020  będzie krótka.  Wypełnione podania należy składać w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 do 24 maja.

Dzieci zainteresowane muzyką zapraszamy wraz z rodzicami na spotkania kwalifikujące do Szkoły Muzycznej przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 27 i 31 maja od godz. 16.00. Dla zainteresowanych proponujemy kurs początkowy, który odbędzie się  24 maja o godz. 16.00, a poprowadzi  go  Dorota Adaszewska.

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 6 do 16 roku życia. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe. Informujemy, że Tydzień Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej szkole muzycznej w tym roku odbędzie się od 14 do 18 maja. Zapraszamy!

Informujemy, że podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”.

Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia zgorzeleckiej szkoły- wszelkich informacji o edukacji muzycznej i przyjęciach do szkoły udziela sekretariat.

print

Zobacz także: