Sprzątanie osiadla w Żarskiej Wsi

27.03.2019r.
DrukujW minioną słoneczną sobotę 23 marca br. w Żarskiej Wsi odbyła się akcja sprzątania osiedla. Inicjatorem akcji była Radna Joanna Krawczak oraz mieszkańcy. Pomysł porządkowania został przedstawiony mieszkańcom osiedla na zebraniu w 17 marca. Aktywnie do sprzątania włączyły się dzieci, młodzież jak i dorośli mieszkańcy. Do podstawionego przez gminę kontenera udało się zebrać 2,37 tony odpadów, posprzątano tzw. „park” przy osiedlu – składowisko starych mebli, urządzeń, korzeni likwidowanych drzew itp.), oczyszczono część chodników, krawężników, pozbierano papiery. Zwieńczeniem pracowitego przedpołudnia było ognisko z kiełbaskami, w którym wszyscy obecni wzięli udział. Przesłaniem akcji jest czyste środowisko wokół nas, aby to osiągnąć wystarczy dbać o otaczające nas środowisko. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom przyczynimy się do zmiany świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców. Przypominamy, że w ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym. Jak zapewnia Radna to pierwsza ale nie ostatnia taka akcja w Żarskiej Wsi.print

Zobacz także: