Sprzatanie w Żarskiej Wsi, Radomierzycach i Kunowie

18.04.2019r.
Drukuj

Marzec i kwiecień w Gminie Zgorzelec upływają pod znakiem wiosennych porządków. Inicjatywa wspólnego sprzątania coraz częściej pojawia się w naszych Sołectwach.

W sobotę 13 kwietnia br. z inicjatywy Sołtysa Edmunda Buko i Rady Sołeckiej odbyło się sprzątanie w Żarskiej Wsi. Młodsi i starsi mieszkańcy zebrali ok 1,5 tony śmieci, zbierano z poboczy dróg i rowów. Uprzątnięto wschodnią część miejscowości w kierunku Gronowa. Mieszkańcy po uporaniu się ze sprzątaniem miło spędzili czas piekąc kiełbaski.

GALERIA Żarska Wieś

17 kwietnia podobna akcja miała miejsce w Radomierzycach. Inicjatorem był Sołtys Mariusz Wajda oraz Rada Sołecka. Uprzątnięto tereny gminne min. plac zabaw, chodniki tereny zielone. Zwieńczeniem pracowitego dnia było ognisko z kiełbaskami, z którego najbardziej zadowoleni byli najmłodsi uczestnicy sprzątania.

 

GALERIA Radomierzyce

W tym samym dniu tj. 17 kwietnia odbyła się również akcja sprzątania lasu w Kunowie. Las jest w zarządzie Nadleśnictwa Pieńsk, jego część i droga przynależą do Gminy Zgorzelec. W akcji czynny udział wzięli uczniowie dwóch klas Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Dyrektora Wojciecha Warszawskiego. Inicjatorką  była Pani Beata Mildenberger z Rady Sołeckiej z Kunowa. W organizacji akcji pomogli: dyrekcja ELO, Urząd Gminy Zgorzelec, który podstawił kontener na śmieci, Nadleśnictwo Pieńsk zapewniło opiekę merytoryczną i udostępniło potrzebne do akcji worki, rękawice, oraz upominki dla uczniów. Sprzątanie zakończyło się ogniskiem z kiełbaskami oraz wypiekiem pizzy w domu Pani Mildenberger.

 

GALERIA Kunów

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.

print

Zobacz także: