Stypendium dla ósmoklasistów powiatu zgorzeleckiego na naukę we Wrocławiu Rekrutacja do 31 marca!

24.03.2023r.
Drukuj

Wiele dróg, jedno stypendium. Pod takim hasłem trwa rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty, który już od 13 lat wspiera uczniów i uczennice szkół średnich w rozwoju naukowym, realizowaniu pasji oraz odpowiedzialnym i szczęśliwym wkraczaniu w dorosłe życie.

 Zgłaszać mogą się ósmoklasiści, którzy:

  • pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców),
  • chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Uczniom z powiatu zgorzeleckiego proponujemy naukę w dwóch szkołach – w VIII Liceum Ogólnokształcącym i w Technikum Nr 10 we Wrocławiu (pełna lista szkół współpracujących z nami znajduje się na stronie https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/mapa-szkol-internatow-i-burs
  • mają szansę na dostanie się samodzielnie do jednej ze szkół współpracujących z nami (nie pomagamy w rekrutacji – uczeń sam musi dostać się do wymarzonej szkoły)
  • wychowują się w rodzinach, gdzie dochód na 1 osobę z ubiegłego roku nie przekracza 1700 zł miesięcznie

Co w ramach stypendium?

 Stypendyści i stypendystki Horyzontów uczą się w liceach lub technikach w jednym z 12 dużych miast w całej Polsce. Mogą liczyć m.in. na:

  • pokrycie kosztów mieszkania i wyżywienia w bursie, biletów komunikacji miejskiej,
  • naukę języków obcych i certyfikaty językowe, które finansują organizatorzy programu,
  • wsparcie finansowe w realizowaniu pasji i zainteresowań, które stypendyści i stypendystki rozwijają wraz z zespołem fundacji metodą tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,
  • udział w obozach letnich i zimowych oraz w warsztatach.

Jednak w Horyzontach przede wszystkim chodzi o kompetencje społeczne. Uczestnicy programu budują swoją tożsamość w zetknięciu z różnorodnością świata. Uczą się bycia empatycznymi i aktywnymi obywatelami i obywatelkami. To również zobowiązanie ze strony młodzieży do działania na rzecz innych. Możliwości są różne, od wspólnego organizowania projektów społecznych po pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

Nad stypendystami i stypendystkami czuwa kompetentny zespół koordynatorów i koordynatorek z wiedzą pedagogiczną i psychologiczną, który towarzyszy im na co dzień. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami, mają do dyspozycji profesjonalną pomoc psychologiczną. Stypendyści uczą się współpracować ze sobą, ale też wzmacniają poczucie własnej wartości i samodzielność.

Aby uzyskać stypendium kandydat wraz z rodzicem musi wypełnić formularz rekrutacyjny do 31 marca na stronie www.efc.edu.pl/programy/horyzonty.
Na wszelkie pytania odpowie koordynatorka regionalna województwa dolnośląskiego Agnieszka Markowska, amarkowska@efc.edu.pl, tel. 696 650 067

źródło: Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego
 

print

Zobacz także: