Święto Akordeonu w Szkole Muzycznej

27.11.2019r.
Drukuj

25 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbyły się  warsztaty akordeonowe zakończone wspaniałym Recitalem Akordeonowym Weroniki Sury. To było prawdziwe Święto Akordeonu w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej.

Od godzin porannych Weronika Sura, wirtuozka akordeonu i absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, poprowadziła ciekawe warsztaty akordeonowe dla uczniów i pedagogów PSM. Miały one charakter lekcji otwartych, a także indywidualnych konsultacji dla uczniów szkoły I i II stopnia. Nowatorskie spojrzenie i ciekawe metody Weroniki Sury, a także jej medialna aktywność, również w mediach społecznościowych- zdecydowanie przemawiały do zgorzeleckich uczniów. Adepci gry na akordeonie znaleźli wspólny język i porozumienie z Mistrzynią.

Popołudniowy Recital Akordeonowy Weroniki Sury zgromadził bardzo liczną zgorzelecką publiczność, która w dużym skupieniu wsłuchiwała się w koncert. Dominowały utwory muzyki współczesnej i był to ambitny, wymagający repertuar. Szczególnie porywały gorące, hiszpańskie rytmy, na które publiczność żywo reagowała. Artystka zachwycała wrażliwością muzyczną, piękną barwą dźwięku i różnorodnością artykulacyjną. Zgorzelecka publiczność nagrodziła ją długimi i gromkimi brawami.

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

print

Zobacz także: