Święto Błękitnej Niezapominajki – XIII Przegląd Kultury Ludowej

12.06.2023r.
Drukuj

W sobotę 10 czerwca 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Jerzmankach odbyła się kolejna edycja imprezy pn. Święto Błękitnej Niezpominajki – XIII Przegląd Kultury Ludowej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju wsi Łagów „Błękitne Kamizelki”.

Na zaproszenie gospodarzy – Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek przybyło wielu zaproszonych gości w tym zespoły:

 • Karkonosze
 • Tacy Sami
 • Gościszowianie
 • Kwiatowianki
 • Podolanie
 • Kapela Pogranicze
 • Rozmaryn
 • Kapela Na Wesoło
 • Kapela Herbutów
 • Zagajnik-Wykroty
 • Działoszynianie
 • Złote Kłosy
 • Błękitne Kamizelki

Wśród zaproszonych gości pojawili się – Wójt Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Dyrektor CRT Mirosław Celuch. Muzyka jaką wykonywały zespoły porwała wszystkich przybyłych gości do tańca. Stoły były zastawione przepysznymi daniami serwowanymi na ciepło i zimno. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Przegląd został zorganizowany między innymi przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „Święto Błękitnej Niezapominajki – XIII Przegląd Kultury Ludowej”

print

Zobacz także: