Święto Błękitnej Niezpominajki – XI Przegląd Kultury Ludowej

07.06.2021r.
Drukuj

W sobotę 5 czerwca br. w Łagowie odbyło się Święto Błękitnej Niezpominajki – XI Przegląd Kultury Ludowej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Rozwoju wsi Łagów „Błękitne Kamizelki”.

Po raz jedenasty w Łagowie spotkały się zespoły ludowe by wspólnie biesiadować przy dobrej muzyce i pysznym jedzeniu. Na zaproszenie Górnołużyckich Błękitnych Kamizelki przybyło wielu zaproszonych gości w tym zespoły:

  • Kwiatowianki,
  • Zagajnik-Wykroty,
  • Uciechowianki,
  • Podolanie,
  • Kapela Herbuty,
  • Gościszowianki.

W wydarzeniu uczestniczyli również samorządowcy – Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Gminy Zgorzelec Marek Wolanin, Starosta zgorzelecki Artur Biliński, Dyrektor GOK Małgorzata Korelin, Dyrektor CRT Mirosław Celuch oraz Radni gminni i powiatowi.
Przy repertuarze jaki przygotowały występujące zespoły nie sposób było usiedzieć na miejscu. Muzyka porwała wszystkich przybyłych gości do tańca. Na uczestników swawolnych tańców czekał poczęstunek. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Przegląd został zorganizowany między innymi przy współfinansowaniu zadania pn. „Święto Błękitnej Niezapominajki – XI Jubileuszowy Przegląd Kultury Ludowej” w ramach otrzymanej dotacji w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych.
Impreza zorganizowana zostanie zgodnie z panującymi obecnie zasadami bezpieczeństwa.

Przegląd został zorganizowany między innymi przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „Święto Błękitnej Niezapominajki – XI Jubileuszowy Przegląd Kultury Ludowej”.

 

print

Zobacz także: