Święto Błękitnej Niezpominajki – XII Przegląd Kultury Ludowej

16.05.2022r.
Drukuj

14 maja br. w Łagowie odbyło się Święto Błękitnej Niezpominajki – XII Przegląd Kultury Ludowej, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju wsi Łagów „Błękitne Kamizelki”.

W słoneczną sobotę w Łagowie spotkały się zespoły ludowe by wspólnie biesiadować przy dobrej muzyce i pysznym jedzeniu. Na zaproszenie gospodarzy – Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek przybyło wielu zaproszonych gości w tym zespoły:

  • Działoszynianie
  • Tacy Sami
  • Kwiatowianki
  • Podolanie
  • Lasowianie
  • Zagajnik-Wykroty,
  • Kapela Herbów,
  • Roztoka

Wśród zaproszonych gości pojawili się – Wójt Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Starosta Zgorzelecki Artur Biliński oraz Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz,  Dyrektor GOK Małgorzata Korelin, Dyrektor CRT Mirosław Celuch oraz Radni gminni i powiatowi. Muzyka jaką wykonywały zespoły porwała wszystkich przybyłych gości do tańca. Stoły były zastawione przepysznymi daniami serwowanymi na ciepło i zimno. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Przegląd został zorganizowany między innymi przy udziale środków Gminy Zgorzelec w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na zadanie pn. „Święto Błękitnej Niezapominajki – XII Jubileuszowy Przegląd Kultury Ludowej”

print

Zobacz także: