Święto Pieczonego Ziemniaka w Spytkowie

26.08.2019r.
Drukuj

W sobotę 24 sierpnia na terenie przy świetlicy wiejskiej w Spytkowie Sołtys wraz Rada Sołecką zorganizowali festyn pn. Święto Pieczonego Ziemniaka.

Agencja animacji Pro-Staff ze Zgorzelca przygotowała wiele atrakcji dla młodszych jak i starszych uczestników festynu. Dzieci chętnie brały udział w licznych grach i konkursach, z ochotą korzystały z dmuchanych zjeżdżalni. Przewidziano również konkursy dla dorosłych m.in. konkurs na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną, rzut ziemniakiem do celu, quiz wiedzy o ziemniakach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa należącą do Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach. Organizatorzy przygotowali również ciepły poczęstunek. podczas festynu można było zwiedzić Muzeum Rolnicze oraz zobaczyć wystawę o pierwszych osadnikach Spytkowa.

Na zakończenie festynu Pani Sołtys zaprosiła wszystkich na dyskotekę pod  chmurkami.

W festynie udział wzięli – Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Korelin, Radny Remigiusz Brzęk, przedstawiciele Sołectw, KGW i stowarzyszeń.

Serdeczne podziękowania dla sponsorów festynu.

print

Zobacz także: