Święto Szkoły Podstawowej w Jerzmankach.

22.06.2018r.
Drukuj

Niesamowite emocje były udziałem osób uczestniczących w uroczystości Święta Szkoły w dniu 12 stycznia 2018 r. Stało się to za sprawą niezwykle wzruszającego i do głębi poruszającego spektaklu, którego twórcą jest polonista Sylwester Kotrys. Tego sukcesu nie byłoby bez bardzo utalentowanych młodych aktorów z klasy 5a – Marcina Brodniaka i Szymona Taboły, kl. 2a – Oliwii Zomkowskiej i Wojciecha Florka oraz kl. 2b – Błażeja Maguliszyna, Kewina Ginowicza i Krzysztofa Wróbla, którzy wykazali się wybitnymi zdolnościami scenicznymi, czym poruszyli całą widownię, doprowadzając do łez nie tylko zaproszonych gości, ale i samych uczniów. Duże znaczenie miała także świetna scenografia, która przeniosła widzów do innej epoki i innego świata – na Nieludzką Ziemię, jak określają Sybir sami zesłańcy.

 

Opowieść o dwóch braciach rozdzielonych przez wojenną zawieruchę i zesłanie pokazała, co dla Sybiraków było najważniejsze: Wiara, Modlitwa, Rodzina, Nadzieja i niepojęta dla nas wola przetrwania połączona z Patriotyzmem i tęsknotą za Ojczyzną. Warto zadać sobie pytanie, czy dzisiaj te wartości są dla nas tak samo cenne, jak były kilkadziesiąt lat temu dla naszych przodków?

 

Nie można nie wspomnieć o drugiej części uroczystości, czyli turnieju wiedzy o Sybirakach i Syberii, którego główną nagrodą jest Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. W tym roku rywalizacja była bardziej zażarta niż w poprzednich latach, a to za sprawą większej ilości klas biorących udział we współzawodnictwie. Trzeba przyznać, że młodsi uczniowie nie ustępowali w niczym swoim starszym kolegom. W poszczególnych konkurencjach często decydowało szczęście w losowaniu albo szybszy refleks. Ostatecznie jednak wygrała klasa 2a gimnazjum, która wraz z dumną wychowawczynią – Iwoną Ferens – na najbliższy rok staje się właścicielem Pucharu.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego święta. Dziękujemy przybyłym Gościom za życzenia kierowane pod adresem szkoły, jej uczniów i pracowników. Gratulujemy aktorom spektaklu, zwycięzcom turnieju oraz pozostałym uczestnikom, zaś młodzieży, nauczycielom  i pracownikom życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

 

Katarzyna Brauza

print

Zobacz także: