Święto Szkoły Podstawowej w Łagowie

28.10.2019r.
Drukuj

W piątek 25 października w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie obchodzono Święto Szkoły oraz pasowanie uczniów pierwszej klasy.

Dzień ten był niepowtarzalną okazją do uczczenia pamięci patronki szkoły –Wandy Chotomskiej, pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Patronka zaszczyciła swoją obecnością w szkole podczas uroczystości nadania imienia w 2006 r.

W tym szczególnym dniu uczniowie przygotowali program artystyczny – wiersze i pieśni, a galowy strój przypominał o powadze święta. Podczas uroczystości uczniowie klasy I zaprezentowali program artystyczny oraz stan swojej wiedzy po pierwszych miesiącach nauki w szkole. Dyrektor Szkoły Sylwia Słabicka uroczyście pasowała pierwszoklasistów,  tym samy przyjmując ich do braci uczniowskiej. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz podarunki starszych kolegów i zaproszonych gości.

Po części oficjalnej pierwszoklasiści wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek, a pozostali uczniowie wzięli udział w warsztatach i zabawach.

W uroczystości wzięła udział w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Urzędu Gminy Barbara Mędrek-Rutowicz, Radni Gminy Zgorzelec i społeczność szkolna. Przy organizacji uroczystości dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice uczniów pierwszej klasy.

 

print

Zobacz także: