Święto Szkoły Podstawowej w Trójcy

24.10.2019r.
Drukuj

23 października był szczególnym dniem dla Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy. Tego dnia gminna  placówka oświatowa obchodziła Święto Szkoły, pasowanie na pierwszaka, a także uroczyste otwarcie Oddziału przedszkolnego

Dzień ten był niepowtarzalną okazją do uczczenia pamięci patronów szkoły – Osadników Wojskowych, którzy po II Wojnie Światowej pomogli zorganizować szkołę.

Przygotowany program artystyczny w wykonaniu uczniów – wiersze i pieśni oraz galowy strój przypominał o powadze święta. Podczas uroczystości Święta Szkoły, uczniowie klasy I zaprezentowali stan swojej wiedzy po pierwszych miesiącach nauki w szkole. Dyrektor Katarzyna Skowrońska uroczyście pasowała uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia oraz podarunki od rodziców, starszych kolegów i zaproszonych gości. Ostatnim punktem obchodów było uroczyste otwarcie nowego II oddziału przedszkolnego, do którego powstania przyczynili się również nauczyciele i pracownicy szkoły.

W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Urzędu Gminy Barbara Mędrek-Rutowicz, Dyrektorzy Gminnych Placówek Oświatowych i jednostek organizacyjnych, Radni Gminy Zgorzelec, Sołtysi, Przedstawiciel Służb Mundurowych, księża i społeczność szkolna.

 

print

Zobacz także: