„Szkoła do hymnu”

13.11.2019r.
Drukuj

„Szkoła do hymnu” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży w której szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne w piątek 8 listopada o godz. 11:11 odśpiewały 4-zwrotki hymnu narodowego.

 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. W akcję włączyły się wszystkie Placówki Oświatowe z terenu Gminy Zgorzelec. 8 listopada zorganizowano uroczyste apele oraz wspólne śpiewanie pieśni
i piosenek patriotycznych, a o godz. 11:11 odśpiewano Hymn Polski. W Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach zostały zorganizowane dnia 7 listopada zajęcia rozwijające kreatywność podczas których wykonano patriotyczne teczki tematyczne oraz odśpiewano hymn.

Publiczne Przedszkole „Krasnoludki” w Jędrzychowicach

Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Łagowie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim

Szkoła Podstawowa im. Osadników Wojskowych w Trójcy

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach

print

Zobacz także: