Tańsza energia elektryczna dla jednostek gminnych

13.03.2024r.
Drukuj

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ceny energii elektrycznej od 1 lipca bieżącego roku zostaną uwolnione, a co za tym idzie szacuje się ich wzrost za około 20%. Na tą chwile mamy ceny energii elektrycznej gwarantowane na poziomie 693 zł/MWh.

Gmina Zgorzelec jeszcze w ubiegłym roku zmieniła grupę zakupową i z początkiem br. został ogłoszony przetarg na zakup energii elektrycznej, po otwarciu ofert 12 marca udało się uzyskać cenę netto na lata 2024-2026 w wysokości 508,70 zł/MWh. Cena ta gwarantuje nam roczne obniżenie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej o około 200 tys. zł brutto, a dodatkowo zabudowane instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 400 kW dadzą nam kolejne oszczędności w kwocie około 150 tys. zł brutto.

Dzięki podjętym działaniom i pozyskanym środkom zewnętrznym na rozbudowę tzw. „zielonej energii” Gmina zaoszczędzi ponad 350 tys. zł rocznie na energii elektrycznej. Dołożymy również wszelkich starań aby w przyszłości zużywać minimum 50% energii z własnych jednostek wytwórczych w dodatku w 100% ze źródeł odnawialnych.

Piotr Machaj

print

Zobacz także: