Tłusty czwartek w Klubie Seniora „Druga Młodość” w Gronowie

28.02.2022r.
Drukuj

Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed wielkim postem (czyli 52 dni przed Wielkanocą) w kalendarzu chrześcijańskim. Znany także jako zapusty, mięsopust, karnawał. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Dawniej objadano się pączkami nadziewanymi słoniną, boczkiem i mięsem, które obficie zakrapiano.

Uczestnicy Klubu Seniora w Gronowie również podtrzymali tradycję Tłustego czwartku i w miłej atmosferze przy kawie i herbacie. Nasi  seniorzy do wspólnego celebrowania zaprosili Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz  księdza proboszcza. Tego dnia w Klubie Seniora było obecnych również dwóch pracowników z działu Świadczeń Rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgorzelcu  Pani Iwona Antoniszyn – Starszy administrator oraz Pani Klaudia Obiegała – Przysło – Samodzielny referent. Celem wizyty była pomoc w wypełnianiu wniosku o wypłatę Dodatku Osłonowego. Seniorzy byli przygotowani do wizyty, posiadali niezbędne dokumenty co pozwoliło na sprawne załatwienie spraw.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i przybliżyło niektóre z planów działalności Klubu Seniora na kolejne spotkania.

 

źródło: GOPS w Zgorzelcu

print

Zobacz także: