Transgraniczne Targi Pracy w Zgorzelcu

02.09.2021r.
Drukuj

Blisko 60 przedsiębiorców i instytucji weźmie udział we wrześniowych Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu. Na odwiedzających targi będzie czekało kilkaset ofert pracy. Ruszamy już w czwartek 23 września br.

– Targi co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dla bezrobotnych to szansa znalezienia pracy za granicą, zaś dla osób pracujących zatrudnienia na lepszym stanowisku, z lepszym wynagrodzeniem lub w dogodniejszej lokalizacji. W tegorocznej edycji pojawi się blisko 60 wystawców, głównie z Niemiec, ale będą również wystawcy z Czech i Polski – mówi Marcin Szewczak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dodaje, że targi na dobre zadomowiły się w Zgorzelcu, który jest gościnnym miejscem dla pracodawców i poszukujących pracy.

Program wydarzenia jest już dostępny na www.eures.dwup.plTargi zaczynamy w czwartek, 23 września w godz. 10:00-14:00 w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu.

– Wśród wystawców znajdą się nie tylko przedstawiciele firm, ale też agencji pracy. Odwiedzający targi będą mogli wręcz wybierać w ofertach dobrego zatrudnienia. Poszukiwani będą pracownicy w takich branżach jak np. szeroko pojęte budownictwo, produkcja, transport, logistyka, hotelarstwo i gastronomia, czy też handel, usługi, prace biurowe itp.– dodaje Zuzanna Bielawska, wicedyrektor DWUP.

Każdy z pracodawców przedstawi od kilku do nawet kilkudziesięciu ofert pracy z niemal wszystkich branż. Odwiedzający targi będą mogli także wydrukować i skopiować swoje CV oraz na miejscu skorzystać z pomocy tłumaczy.

Transgraniczne Targi Pracy są sztandarowym działaniem Partnerstwa EURES-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego, Miasta Zgorzelec i Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrz Miasta Zgorzelec.

EURES jest siecią współpracy publicznych służb zatrudnienia i ich partnerów na rynku pracy. Wsparcie jest ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Więcej informacji o targach i pracy za granicą można znaleźć na www.eures.dwup.pl

Źródło: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy

print

Zobacz także: