Transmisja radiowa Mszy Św. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Miejscu Pamięci Stalag VIII A

05.05.2023r.
Drukuj

W niedzielę 7 maja w godzinach 10:00 – 11:00 w Miejscu Pamięci Stalag VIII A odbędzie się Msza Święta transmitowana przez niemiecką rozgłośnię radiową MDR.
Katolicka organizacja ds. kształcenia osób dorosłych w Saksonii (KEBS) organizuje tę Mszę Świętą wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen, Fundacją Pamięć, Edukacja, Kultura i katolicką Diecezją Görlitz. Nabożeństwo radiowe celebrował będzie proboszcz katedralny dr Alfred Hoffmann, o oprawę muzyczną zadba chór katedralny pod kierownictwem diecezjalnego dyrektora muzyki kościelnej Thomasa Seyda.W każdą niedzielę o godz. 10 stacja MDR prowadzi transmisję Mszy Świętej z innego miejsca na obszarze nadawania. 7 maja nabożeństwo po raz pierwszy przekroczy granicę, ponieważ Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura leży po polskiej stronie Europamiasta Görlitz/Zgorzelec. Nabożeństwo zostanie odprawione w języku niemieckim z elementami w języku polskim. Do udziału we Mszy Świętej zaproszeni są chrześcijanie z całego regionu. Przy okazji istnieje możliwość zwiedzenia Miejsca Pamięci. Bezpośrednio na teren byłego Stalagu prowadzą ścieżki rowerowe. Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich na mały poczęstunek.

print

Załączniki

Zobacz także: