Trwa rekrutacja do Szkoły Muzycznej

27.06.2018r.
Drukuj

18 kwietnia w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej odbyły się audycje umuzykalniające dla dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych Zgorzelca. W ramach trwającej rekrutacji w  koncertach uczestniczyli zerówkowicze, którzy od września mogą rozpocząć edukację muzyczną. Koncerty przygotowała i poprowadziła Anna Łopatka- rytmiczka i specjalistka od muzycznej edukacji wczesnoszkolnej.

 

Najmłodsi kandydaci mogli zobaczyć i usłyszeć instrumenty dostępne  w zgorzeleckiej szkole muzycznej: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów PSM, podczas którego słuchali szereg utworów tanecznych. Największy entuzjazm wzbudził występ perkusisty Bartosza Muniaka- od tego momentu spora część przedszkolaków postanowiła grać na perkusji.

 

Przypominamy, że trwająca  rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu na rok szkolny 2018/2019  będzie krótka.  Wypełnione podania należy składać w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 do 25 maja.

 

Dzieci zainteresowane muzyką zapraszamy wraz z rodzicami na spotkania kwalifikujące do Szkoły Muzycznej przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 28 i 30 maja od godz. 16.00. Dla zainteresowanych proponujemy kurs początkowy, który odbędzie się  18 maja o godz. 16.15, a poprowadzi  go  Halina Konopczyńska.

 

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 6 do 16 roku życia. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe. Informujemy, że Tydzień Otwartych Drzwi w zgorzeleckiej szkole muzycznej w tym roku odbędzie się od 14 do 18 maja. Zapraszamy!

 

Informujemy, że podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”.

 

Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia zgorzeleckiej szkoły- wszelkich informacji o edukacji muzycznej i przyjęciach do szkoły udziela sekretariat.

 

Dorota Adaszewska

print

Zobacz także: