UROCZYSTA AKADEMIA KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ZGORZELCU Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI

20.07.2021r.
Drukuj

15 lipca br. policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu obchodzili swoje święto. Wójt Gminy Zgorzelec wziął udział w uroczystej zbiórce z okazji 102 rocznicy powołania Policji Państwowej. W tegorocznej uroczystości wziął udział Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski oraz przedstawiciele lokalnej administracji samorządowej, zaprzyjaźnionych służb i instytucji. Był to dzień awansów i wyróżnień za dobrą pracę funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie zgorzeleckim.

Obchody 102 rocznicy powstania Policji Państwowej na terenie poszczególnych jednostek organizacyjnych w całym kraju, patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk. W obchodach Święta Policji w Zgorzelcu udział wziął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, instytucji oraz duchowieństwa.

Podczas tegorocznej uroczystości 33 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, 2 w korpusie młodszych oficerów, 14 w korpusie aspirantów, 15 w korpusie podoficerów i 2 w korpusie szeregowych. Tegoroczne święto było również okazją do wręczenia 9 listów gratulacyjnych dla pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu za wzorowe i profesjonalne wypełnianie obowiązków służbowych. Ponadto była to okazja do wyróżnienia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przez przedstawicieli samorządów lokalnych z powiatu zgorzeleckiego.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu nadkom. Andrzej Barna wręczył lokalnym samorządowcom statuetki w podziękowaniu za wsparcie, pomoc oraz współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu zgorzeleckiego .

sierż. szt. Aleksander Litwin

Żródło: KPP Zgorzelec.

print

Zobacz także: