Uroczyste otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi

02.09.2019r.
Drukuj

W poniedziałek 2 września br. odbyło się uroczyste otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi, połączone z inauguracją roku szkolnego 2019/2020. Rozpoczęcie roku szkolnego  poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi.

W czasie uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Zastępca Wójta Marek Wolanin, Dyrektor Szkoły Bożena Pawełek, przedstawiciele Wykonawców oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Joanna Tokarczuk. Poświęcenia obiektu dokonał Dziekan Dekanatu Zgorzelec Jan Kułyna. Po oficjalnych przemówieniach i podziękowaniach za realizację inwestycji zaproszeni goście zwiedzili nowo wybudowane pomieszczenia szkolne.

Rozbudowa i modernizacja trwały od listopada 2018 r. Nowe skrzydło to 2 sale przedszkolne, sala gimnastyczna, przebieralnia oraz magazynek na sprzęt sportowy, toalety oraz przestronny hol. Odnowiona została również elewacja zewnętrzna budynku szkoły.

W uroczystości udział wzięli – Władze Gminy Zgorzelec, Radni Gminy Zgorzelec, Naczelnicy wydziałów Urzędu Gminy Zgorzelec, Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, Sołtysi, Nauczyciele i Pracownicy szkoły obecni i emerytowani, Rodzice i dzieci.

print

Zobacz także: