Uroczyste otwarcie remizy w Sławnikowicach

05.05.2022r.
Drukuj

W sobotę 30 kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławnikowicach po generalnym remoncie.

Jest to ważne wydarzenie dla strażaków ratowników oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Sławnikowic, a także mieszkańców gminy Zgorzelec.

Na zaproszenie Prezes OSP w Sławnikowicach Ewy Florjanowicz – Majda w uroczystości udział wzięli – w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Sekretarz Anna Demuth – Majda, Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Arkadiusz Furmaniak, Dyrektor GOK w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach Małgorzata Korelin oraz przedstawiciel wykonawcy.

Dzień dzisiejszy dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławnikowicach jest dniem szczególnym, bowiem dokonuje się kolejny, ważny etap historii jednostki – oddajemy gotowy do przyszłych działań ratowniczo-gaśniczych budynek strażnicy.” – powiedziała Anna Demuth-Majda.

Obiekt został zmodernizowany poprzez montaż nowej instalacji elektrycznej, oświetleniowej i remont pomieszczenia garażowego na samochód lekki ratowniczo-gaśniczy oraz remont pomieszczenia biuro – socjalnego. Obiekt został wyposażony w nowe meble na sprzęt biurowy, a każdy z druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej otrzymał dedykowane szafki na ubranie koszarowe oraz mundur specjalny.

Modernizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z budżetu Gminy Zgorzelec.

print

Zobacz także: