Uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego

01.04.2022r.
Drukuj

W piątek 1 kwietnia br. w sali konferencyjnej urzędu gminy sześciu emerytowanych strażaków OSP z terenu Gminy Zgorzelec otrzymało decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego do emerytury.
Kazimierz Olczak, Kazimierz Smolarski, Edward Kaczan i Jan Adamów z OSP Gronów oraz Tadeusz Wenda i Jan Józefowicz z OSP Radomierzyce otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu mł. bryg. Artura Czułajewskiego w obecności Wójta Piotra Machaja decyzje o przyznaniu świadczenia.
Świadczenie ratownicze przysługuje strażakom, ratownikom OSP, którzy przez co najmniej 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet) brali czynny udział w działaniach lub akcjach ratowniczych.
Wręczając decyzje Komendant złożył druhom serdeczne gratulacje oraz podziękowania za długoletnią służbę społeczeństwu, życząc jednocześnie wielu lat życia w zdrowiu.
W uroczystości wzięli udział:
– Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu kpt. Grzegorz Fleszar,
– Komendant OSP Radomierzyce – Sławomir Myśliwiec,
Świadczenie ratownicze zostało wprowadzone na podstawie art. 16 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz.U. z 2021, poz. 2490), która weszła w życie od 1 stycznia 2022 roku.

print

Zobacz także: