V Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

19.06.2024r.

W niedzielę 16 czerwca br. na Stadionie Sportowym im. Adama i Mariana Galantów w Węglińcu rozegrano V Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg międzynarodowego regulaminu CTIF.

W zawodach udział wzięło 17 drużyn strażackich, w tym cztery MDP z Gminy Zgorzelec – Sławnikowice, Radomierzyce, Trójca i Gronów.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe, w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Najlepszymi drużynami zawodów okazali się chłopcy i dziewczęta z MDP Ruszów, którzy obronili po raz trzeci tytuł Mistrza Powiatu Zgorzeleckiego, drugie miejsce zajęli: MDP Gronów (chłopcy) i MDP Studniska Dolne (dziewczęta), a trzecie odpowiednio: MDP Studniska Dolne (chłopcy) oraz MDP Zawidów (dziewczęta).

Na zawodach strażackich obecni przedstawiciele władz samorządowych z terenu Powiatu Zgorzeleckiego, Gminę Zgorzelec reprezentowałWójt Piotr Machaj, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego, dh Kazimierz Słabicki, nadbryg. w st. spocz. Marek Kamiński – emerytowany Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, , Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu – bryg. Artur Czułajewski, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu – st. kpt. Grzegorz Fleszar, Nadleśniczowie zgorzeleckich Nadleśnictw oraz Prezesi jednostek OSP startujących w zawodach.

Organizację techniczną i logistyczną oraz obsługę zawodów zorganizowała jednostka OSP Węgliniec, natomiast sędziowanie zawodów zapewniła Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu – Sędzią Głównym zawodów był kpt. Dawid Trociewicz. Dowódcą uroczystości, który wprowadził drużyny na płytę boiska oraz złożył Prezesowi Słabickiemu meldunek otwierający zawody, był dh Zbigniew Tyranowski z jednostki OSP Jagodzin, a całą uroczystość poprowadził  konferansjer – dh Janusz Droś, Prezes OSP Ruszów.

źródło: KP PSP Zgorzelec