VII Spotkanie Integracyjne  pn. „Smaki Rybne”

06.10.2020r.
Drukuj

Po raz siódmy odbyło się Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne” zorganizowane przez łagowski zespół ludowy „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki”, które nie tylko świetnie śpiewają równie pysznie gotują.

W Łagowskim Obiekcie Sportowym „ŁOŚ” w Łagowie odbyło się VII Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne”. Organizatorzy – Stowarzyszenie Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa to spod ich wytrawnej ręki jak sama nazwa imprezy wskazuje wychodzą nietuzinkowe potrawy rybne. Jest to również okazja do posłuchania kapel ludowych, które licznie przyjeżdżają na gościnne występy. Impreza nie odbyła by się bez wsparcia Gminy Zgorzelec, Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Centrum Rekreacyjno-Turystycznegow Radomierzycach oraz Powiatu Zgorzeleckiego.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości m.in.: władz Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego oraz zaproszonych zespołów. prowadzący przedstawił w krótkich słowach program wydarzenia. Po części oficjalnej zaprezentowano zespoły ludowe. Na stołach jak co roku przeważały pyszne potrawy rybne.

Obok organizatorów – Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek w trakcie biesiady swoimi występami umilały spotkanie zespoły:

– Kwiatowianki,

– Podolanie,

– Tacy Sami z Sulikowa

– Zagajnik Wykroty,

– Kapela Na Wesoło,

W związku obecnie panującą sytuacją epidemiologiczną ilość zaproszonych zespołów i gości była ograniczona, w celu zachowania reżimu sanitarnego.

print

Zobacz także: