VIII Gminny Bieg Uliczny

27.06.2018r.
Drukuj

Około pięćdziesięciu zawodników stanęło na starcie VIII Gminnego Biegu Ulicznego w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja w Ręczynie. Uczestnicy mieli do pokonania trasę 1,9 km. Opiekę medyczną zapewnili ratownicy z firmy Medical-rescue Paweł Rogojsza z Bolesławca. Zwycięzca biegu Tomasz Moczek potrzebował jedynie 5 minut 12 sekundy aby pokonać wyznaczoną trasę. Zaraz po nim na metę wbiegł Sebastian Krawiec z czasem 5 minut 15 sekund, następnie linię mety przekroczył Janusz Wojnarowicz (5:21 min.). W kategorii do lat 15 pierwsze miejsce zajął Mateusz Kamiński z Ręczyna, miejsce II przypadło Jakubowi Grzechnikowi z Tylic a trzecie miejsce podium zajął Dawid Jurak z Osieka Łużyckiego. Uroczystego wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj. Po ceremonii dekoracji wśród uczestników odbyło się losowanie nagród rzeczowych. Oprawę muzyczną VIII Gminnego Biegu Ulicznego w Ręczynie prowadził zespół Tiamo z Jędrzychowic.

 

Szczególne podziękowania należą się Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Radnemu Remigiuszowi Brzęk, Sołtys Ręczyna Małgorzacie Brzęk oraz całej radzie sołeckiej za profesjonalną organizację zawodów i biesiady.

print

Zobacz także: