VIII Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne”

26.09.2022r.
Drukuj

Po raz ósmy odbyło się Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne” zorganizowane przez łagowski zespół ludowy „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki”.
Tegoroczne VIII Spotkanie Integracyjne pn. „Smaki Rybne” po raz pierwszy odbyło się w świetlicy wiejskiej w Jerzmankach. Organizatorzy – Stowarzyszenie Górnołużyckie Błękitne Kamizelki z Łagowa przygotowało nietuzinkowe potrawy rybne, które królowały na stołach.
„Smaki Rybne” to okazja do posłuchania kapel ludowych, które licznie przyjeżdżają zaprezentować swój repertuar. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości m.in.: władz Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego oraz zaproszonych zespołów, prowadzący Eugeniusz Skrzypacz przedstawił w krótkich słowach program wydarzenia. Po części oficjalnej zaprezentowano zespoły ludowe.
Obok organizatorów – Górnołużyckich Błękitnych Kamizelek w trakcie biesiady swoimi występami umilały spotkanie zespoły:
– Działoszynianie,
– Kapela Pogranicze,
– Kwiatowianki,
– Podolanie,
– Tacy Sami,
– Zagajnik-Wykroty,
– Kapela Herbuty,
– Kapela Na Wesoło.
Imprez nie odbyła by się bez wsparcia Gminy Zgorzelec, Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach oraz Powiatu Zgorzeleckiego.

print

Zobacz także: