W Gminie Zgorzelec – Szczepimy się!

23.06.2021r.
Drukuj

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię,  a dobrowolny charakter szczepień daje nam możliwość wyboru, to w jakim czasie i jaką szczepionką możemy się zaszczepić.

O tym, że dzięki szczepionce możemy wrócić do normalnego życia, spotkań z rodziną i znajomymi, organizować wyjazdem na wakacje nie trzeba nikogo uświadamiać, to przecież takie oczywiste!!!

A więc dlaczego szczepionka jest tak ważna?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

A dlaczego warto się zaszczepić?

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Zaszczep się!!! 

Masz tak wiele możliwości rejestracji w celu rejestracji  z wybranym punktem szczepień:

  1. Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  2. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
  3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na gov.pl
  4. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj

Wójt Gminy Zgorzelec  zachęca do uczestnictwa w programie: SZCZEPIMY SIĘ!!!

print

Zobacz także: