Warsztaty edukacyjne „Stalag VIII A i historia miejsca pamięci“

17.10.2019r.
Drukuj

„Poznać i zrozumieć. Pamięć w imię przyszłości“ – Pierwsze warsztaty w ramach projektu Interreg
W piątek 11 października 2019 r. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura – Miejscu Pamięci Stalag VIII A odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne pod nazwą „Stalag VIII A i historia miejsca pamięci“. Było to pierwsze wydarzenie z cyklu warsztatów, których realizacja zaplanowana jest na okres od października 2019 do marca 2020 r w ramach projektu INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Projekt skierowany jest do dwóch polskich i jednej niemieckiej szkoły, które regularnie się spotykają, rozwijają kompetencje kulturowo-językowe oraz poszerzają wiedzę na temat historii regionalnej. Podczas warsztatów młodzież miała możliwość się poznać dzięki różnorodnym ćwiczeniom integracyjnym. Następnie dzięki wystawie dowiedzieli się o historii byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Uczniowie mieli ponadto możliwość zwiedzić miejsce pamięci. W ostatniej części warsztatów młodzież zajęła się biografią jednego z byłych jeńców wojennych, aby zgłębić zdobyte wcześniej doświadczenia.

Kolejne warsztaty dla polsko-niemieckiej grupy młodzieży odbędą się na początku grudnia.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

print

Zobacz także: