Warsztaty żywieniowe w Klubie Seniora w Gronowie

13.06.2022r.
Drukuj

„Zdrowe żywienie”

W Klubie Seniora w Gronowie w ramach projektu „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec” odbyły się warsztaty ” Zdrowe żywienie” dla uczestników w/w projektu naszej Gminy.

Prowadzący warsztaty omówili temat zdrowego odżywiania, który ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Niedobór składników odżywczych może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a spożywanie nadmiernej ilości przetworzonych produktów, dieta uboga w witaminy czy drastyczne ograniczanie kalorii może negatywnie wpływać na samopoczucie i rozregulować metabolizm. Wspólnie z beneficjentami przygotowany został koktajl owocowy, zupa krem z dyni oraz zupa krem z cukini. Ponadto przyrządzono warzywa na patelnię z cukinią, z soczewicą, kurczak ze szpinakiem a dodatkami był ryż oraz kasza jaglana. Dzieci przygotowywały deser z jogurtu naturalnego z dodatkiem miodu, owocami oraz bakaliami. Uczestnicy wyrabiali ciasto i piekli mufinki, ciasto drożdżowe  z owocami i rabarbarem. Po zakończonych warsztatach wspólnie spróbowali przygotowanych smakołyów. Każdy z uczestników otrzymał książkę pt.:„Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy” autorstwa Malwiny Bareła (autorka bloga kulinarnego „Filozofia Smaku”).

„Nadwaga i skutki zdrowotne”

W Klubie Seniora w Gronowie w ramach projektu „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec” odbyły się warsztaty „Nadwaga i skutki zdrowotne” dla uczestników w/w projektu.

Poza żywieniem dla naszego zdrowia bardzo ważna jest codzienna aktywność fizyczna, co najmniej 30–45 minut dziennie. Łącznie z dobrze zbilansowanym żywieniem, aktywność ruchowa korzystnie wpływa na zdrowie i pozwala zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, m.in. rozwojowi bardzo niebezpiecznej dla naszego zdrowia zarówno nadwagi, jak i otyłości. Warsztaty „Nadwaga i skutki zdrowotne” były przeprowadzone przez instruktorkę fitness. Uczestnicy ćwiczyli na świeżym powietrzu. Były to ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne i funkcjonalne przy dźwiękach muzyki.

print

Zobacz także: