Ważny Komunikat Policji w sprawie ewakuacji Jędrzychowic

17.12.2019r.

W dniu wczorajszym Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o odnalezieniu na terenie budowy żłobka w Jędrzychowicach przy przedszkolu Krasnoludki niewybuchu. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczają miejsce ujawnienia pocisku. Powiadomiony został patrol saperski z Bolesławca, który w dniu dzisiejszym około godz. 9:00 ma zabezpieczyć niewybuch.

W związku z powyższym informujemy, że rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców Jędrzychowic w promieniu 1 km od ujawnienia pocisku. Jednocześnie podczas akcji usuwania niewybuchu ruch na autostradzie A4 w obu kierunkach zostanie wstrzymany.

Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb pracujących na miejscu. Nie zapomnijmy prawidłowo zabezpieczyć swoich mieszkań.

KOMUNIKAT POLICJI

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu