Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych

04.11.2019r.
Drukuj

W dniu Naszego Narodowego Święta, 11 listopada o godz. 17.00, w PGE Turów Arena w Zgorzelcu przy ul. Lubańskiej 9a odbędzie się Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych. Z okazji 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości koncert będzie miał uroczysty charakter: zaśpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego. Chór przygotowała Magdalena Duda. Koncert poprowadzi Dorota Adaszewska. Aranżacje pieśni patriotycznych przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy.

Z uwagi na dużą popularność koncertu w latach ubiegłych, po raz pierwszy impreza odbędzie się w hali sportowo- widowiskowej PGE Turów Arena. Jak co roku, formuła koncertu zakłada wolny wstęp i aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość.

Na Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych zapraszają Burmistrz Miasta Zgorzelec i Starosta Zgorzelecki. Współorganizatorami wydarzenia są: Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu oraz Centrum Sportowo Rekreacyjne w Zgorzelcu.

Serdecznie zapraszamy na Wielkie Śpiewania Pieśni Patriotycznych.

Źródło: PSM w Zgorzelcu

print

Zobacz także: