Wigilia dla samotnych w Sławnikowicach

17.12.2019r.
Drukuj

W sobotnie popołudnie 14. grudnia br. w Świetlicy Wiejskiej w Sławnikowicach odbyła się Wigilia dla osób samotnych zorganizowana i przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sławnikowic.

Wigilię rozpoczął modlitwą i wspólnym odśpiewaniem kolędy Ksiądz proboszcz Marek Reźny. Życzenia świąteczne złożyli mieszkańcom Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Kierownik GOPS Bogumiła Chamielec oraz Radna Gminy Zgorzelec i Sołtys Sławnikowic Karolina Słomka – Majkut.

Po wspólnym podzieleniu się opłatkiem uczestnicy zasiedli do wspaniałego poczęstunku wigilijnego. Mieszkańcy i zaproszeni goście mogli spróbować barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, ryby po grecku, sałatki, kapusty z grochem i grzybami oraz wspaniałych ciast. Nie obyło się bez wzruszeń i wspólnego kolędowania. Pani Sołtys w drodze na Wigilię spotkała Świętego Mikołaja, od którego przekazała drobne upominki na ręce wszystkich uczestników Spotkania Wigilijnego. Rozmowy i wspólne kolędowanie trwały do późnych godzin wieczornych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich ze Sławnikowic, które jest inicjatorem Wigilii dla Samotnych w Sławnikowicach oraz gratulujemy tak wspaniałego przygotowania całego wydarzenia.

Źródło: Sołectwo Sławnikowice

print

Zobacz także: