Wigilia Sybiraków w Jerzmankach

19.12.2023r.
Drukuj

W poniedziałek 18 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Sybiraków – Koło w Zgorzelcu.

Sala szkolna została udekorowana tradycyjnymi świątecznymi ozdobami, a na stołach pojawiły się pyszne potrawy wigilijne.

Uroczystość rozpoczęła się od oddającego charakter zbliżających się świąt Bożego Narodzenia spektaklu w wykonaniu uczniów szkoły. 

Następnie wprowadzono Poczty Sztandarowe, a zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków. Minutą ciszy uczczono także pamięć tych, którzy odeszli.

Wójt Piotr Machaj oraz samorządowcy z terenu Powiatu Zgorzeleckiego złożyli życzenia dla obecnych na uroczystości Sybiraków oraz pozostałych zgromadzonych na sali. Najważniejszym momentem dla wszystkich zaproszonych była chwila dzielenia się opłatkiem.

Podczas spotkania w uznaniu za zasługi wniesione w działalność Związku Sybiraków, Zarząd wyróżnił samorządy z terenu Powiatu Zgorzeleckiego medalami pamiątkowymi. Medal dla Gminy Zgorzelec odebrał Wójt Piotr Machaj. Zastępca Wójta Marek Wolanin otrzymał od Zarządu Głównego Złotą Odznakę za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Mamy świadomość, że odchodzi od nas coraz więcej Sybiraków, ale szanujmy i doceniajmy tych, którzy wciąż przybywają na spotkania i chcą dzielić się swoimi wspomnieniami.

print

Zobacz także: