Wigilia Sybiraków w Jerzmankach

20.12.2022r.
Drukuj

W poniedziałek 19 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Sybiraków – Koło w Zgorzelcu.

Uroczystość rozpoczęła się od oddającego charakter zbliżających się świąt Bożego Narodzenia spektaklu w wykonaniu uczniów szkoły. 

Następnie wprowadzono Poczty Sztandarowe, a zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków. Minutą ciszy uczczono także pamięć tych, którzy odeszli. Dziekan Jan Kułyna poprowadził modlitwę. Wójt Piotr Machaj oraz samorządowcy z terenu Powiatu Zgorzeleckiego złożyli życzenia dla obecnych na uroczystości Sybiraków oraz pozostałych zgromadzonych na sali. Najważniejszym momentem dla wszystkich zaproszonych była chwila dzielenia się opłatkiem, gdy podchodzili do przyjaciół i składali sobie życzenia zdrowia, szczęścia i doczekania kolejnej wigilii.

Mamy świadomość, że odchodzi od nas coraz więcej Sybiraków, ale szanujmy i doceniajmy tych, którzy wciąż przybywają na spotkania i chcą dzielić się swoimi wspomnieniami.

foto: SP w Jerzmankach

print

Zobacz także: