Wigilia Sybiraków w Jerzmankach

18.12.2019r.
Drukuj

16 grudnia w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Sybiraków – Koło w Zgorzelcu połączone z 30-leciem jego powołania.

Uroczysty Opłatek rozpoczęli uczniowie szkoły spektaklem przedstawiającym historię losów rodziny zesłanej na Sybir, wzbogacone o polskie kolędy. Wspaniale przygotowane przedstawienie oraz scenografia idealnie oddały charakter tamtych wydarzeń.  

Po przedstawieniu wprowadzono Poczty Sztandarowe, a zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków. Minutą ciszy uczczono także pamięć tych, którzy odeszli. Dziekan Jan Kułyna poprowadził krótką modlitwę, a następnie przedstawiciele władz samorządowych min. Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj złożyli życzenia dla obecnych na uroczystości Sybiraków i ich rodzin oraz pozostałych zgromadzonych osób. Najważniejszym momentem dla wszystkich zaproszonych była chwila dzielenia się opłatkiem, gdy podchodzili do przyjaciół i składali sobie życzenia zdrowia, szczęścia i doczekania kolejnej wigilii.

Mamy świadomość, że odchodzi od nas coraz więcej Sybiraków, ale szanujmy i doceniajmy tych, którzy wciąż przybywają na spotkania i chcą dzielić się swoimi wspomnieniami.

 

 

print

Zobacz także: