Wiosenne porządki w gminie

27.03.2023r.
Drukuj

W sobotę 15 kwietnia br. w Trójcy odbyło się sprzątanie z okazji Dnia Ziemi, w którym wzięli udział KGW Kresowianie w Trójcy, OSP i MDP Trójca oraz mieszkańcy.

Mimo deszczowej pogody, przy parkingu przy szkole stawiła się grupa mieszkańców gotowych do pracy. Cieszy fakt, że była wśród nich także młodzież. Posprzątano tereny wzdłuż dróg gminnych oraz centrum wsi. Zebrano 820 kg odpadów.

Po sprzątaniu strażacy z OSP Trójca zorganizowali pieczenie kiełbasek, kaszanki, serwowano również ciasto, kawę i herbatę. 

Serdeczne podziękowania za pomoc dla Radnemu Arkadiusza Furmaniaka, który zadbał o paliwo do samochodu, rękawiczki lateksowe i worki na śmieci oraz dh Darkowi Szczęsnemu za pożyczenie samochodu, do transportu worków ze śmieciami do kontenera, który został podstawiony przez ZGiUK Lubań.

 

Pod koniec marca na terenie naszej gminy odbyły się wiosenne porządki.

Młodsi i starsi mieszkańcy wspólnie zebrali się by posprzątać swoje miejscowości z zalegających odpadów. Wykonali również prace porządkowe, grabienie, zamiatanie, wycinka krzaków oraz nowe nasadzenia roślin.

Mieszkańcy w Żarskiej Wsi zabrali 3,72 Mg odpadów tj. 3720 kg.

Inicjatorami akcji sprzątania byli Radni oraz Sołtysi miejscowości.

W ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach oraz w Jerzmankach.

Sławniowice

Gronów

Trójca

Żarska Wieś

Wójt Piotr Machaj dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji mieszkańców.

print

Zobacz także: