Wiosenne sprzątanie gminy 2024

30.04.2024r.
Drukuj

Na terenie naszej gminy odbyły się akcje sprzątania w ramach Dnia Ziemi.

Młodsi i starsi mieszkańcy Żarskiej Wsi, Jerzmanek, Sławnikowic, Trójcy i Gronowa wspólnie zebrali się by posprzątać swoje miejscowości z zalegających odpadów. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów, opony, dywany, elektrośmieci itp.

Wójt Piotr Machaj dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.  

W ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach oraz w Jerzmankach.

Żarska Wieś

Trójca

Gronów

Sławnikowice

Jerzmanki

print

Zobacz także: