Wiosenne sprzątanie gminy

28.03.2022r.
Drukuj

W miniony weekend na terenie naszej gminny odbyły się akcje sprzątania.

Młodsi i starsi mieszkańcy Jerzmanek, Sławnikowic i Żarskiej Wsi wspólnie zebrali się by posprzątać swoje miejscowości z zalegających odpadów. Do akcji włączyli się również obywatele Ukrainy mieszkający na terenie naszej gminy. Łącznie udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów, opony, dywany, elektrośmieci itp.

Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy zasiedli przy ognisku i upiekli kiełbaski.

Wójt Piotr Machaj dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności.  

W ramach obecnego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy każdy mieszkaniec może oddać do PSZOKu dowolną ilość mebli i innych odpadów wielkogabarytowych powstałych w gospodarstwie domowym. PSZOKi znajdują się w trzech miejscowościach naszej gminy – w Żarskiej Wsi, Radomierzycach oraz w Jerzmankach.

Jerzmanki

Sławnikowice

Żarska Wieś

print

Zobacz także: