Wizyta uczniów ósmych klas w urzędzie

07.02.2020r.
Drukuj

Wypełnienie deklaracji śmieciowej, wniosku o stypendium czy wniosku o wydanie dowodu osobistego to tylko niektóre z zadań jakie mieli do wykonania uczniowie klas ósmych podczas zajęć praktycznych w urzędzie gminy.

W piątek 7 lutego br. w ramach lekcji WOS uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach odwiedzili Urząd Gminy Zgorzelec. W Sali konferencyjnej uczniów przywitała Sekretarz Gminy Anna Demuth-Majda, która przedstawiła w skrócie czym zajmuję się urząd i jego poszczególne wydziały. Wizyta nie ograniczyła się jedynie do wykładu, uczniowie jako zadanie praktyczne wypełniali wnioski o dowód osobisty, wniosku o przyznanie stypendium czy tzw. deklaracji śmieciowej. W karcie pracy należało również wypełnić kilka informacji, które znajdywały się na terenie urzędu.

Podczas spotkania w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja Sekretarz Gminy wręczyła prezent Jakubowi Labiszakowi, który został laureatem finału Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak. Jakub godnie reprezentuje swoją szkołę, a tym samym naszą gminę na arenie Województwa Dolnośląskiego.

 

print

Zobacz także: