WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę

28.07.2021r.
Drukuj

Międzynarodowa praca z młodzieżą w historycznym miejscu – WORCATION 2021 rozpocznie się w sobotę. Na uczestników czekają warsztaty muzyczne, teatralne i historyczne.

Już 31 lipca 2021 roku rozpocznie się długo oczekiwana międzynarodowa wymiana młodzieży WORCATION. W Europamieście spotka się 24 młodych ludzi z Görlitz-Zgorzelca, Berlina i Wiesbaden, Molfetty i Padwy (IT), Amiens (FR) i Użhorodu (UKR). Przez dwa tygodnie będą oni uczestniczyć w WORCATION, wymianie młodzieży, która łączy w sobie pracę („work“) z wakacjami („vacation“).

Podczas wymiany w centrum zainteresowania znajdzie się były obóz jeniecki Stalag VIII A. Uczestnicy zapoznają się z historią Miejsca Pamięci, obejmującą m.in. biografie i losy wybranych jeńców wojennych, będących przykładem kilku spośród 120 tysięcy jeńców obozu.

Worcation stanowi ponadto doskonałą okazję do wymiany między uczestnikami, oferuje przestrzeń do ciekawych rozmów, a także do poznania nowych języków i ciekawostek o różnych krajach i kulturach. Podczas spotkania podejmowane są także dyskusje na tematy społeczno-polityczne. Tegoroczna wymiana młodzieży odbędzie się pod hasłem „United in diversity“ („Zjednoczeni w różnorodności”), będącym jednocześnie mottem Unii Europejskiej.
Na uczestników czeka również ekscytująca wyprawa w  poszukiwaniu skarbów po mieście Görlitz-Zgorzelec, wycieczka do Drezna oraz dzień poświęcony na odpoczynek nad jeziorem Berzdorfer See.


Punktem kulminacyjnym międzynarodowej wymiany młodzieży WORCATION będzie uroczyste zakończenie projektu połączone z upamiętnieniem wszystkich ofiar II wojny światowej, które odbędzie się 13 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00. Już teraz zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu. W ramach wydarzenia zaprezentowane zostaną rezultaty warsztatów. Będzie ono otwarte dla szerszej publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zachęcamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych.

Facebook: Worcation                                             

Instagram: meetingpointmusicmessiaen
www.worcation.eu

źródło: Meetingpoint Music Messiaen e.V.

print

Zobacz także: