Worcation przeniesione do wirtualnego świata

17.07.2020r.
Drukuj

Jak wygląda internetowa wymiana młodzieży? Jak można spotkać się online? Na te i wiele innych pytań wkrótce wspólnie poszukamy odpowiedzi! Worcation – międzynarodowa wymiana młodzieży, odbywająca się już od 13 lat w Europamieście GörlitZgorzelec, tym razem zostanie przeprowadzona w wirtualnej rzeczywistości. Tegoroczna edycja projektu potrwa od 25 lipca do 7 sierpnia. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji platformę komunikacyjną. Ponadto wezmą udział w specjalnie przygotowanym programie, wypełnionym zarówno nowymi, jak i znanymi treściami. Niektóre z jego punktów będą udostępnione publicznie dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwszym ze wspominaych punktów jest oficjalna inauguracja projektu 25 lipca o godz. 18:00 połączona z wirtualnym oprowadzaniem po miejscu pamięci Stalag VIII A. Podczas transmisji uczestnicy będą mieli okazję zadawania pytań, na które odpowiedzą przewodnicy.

Kolejnym wydarzeniem otwartym będą rozoczynające się w niedzielę 26 lipca o 18:00 warsztaty online pt. Spoken Word, podczas których uczestnicy nauczą się tworzyć prawdziwe teksty sceniczne oraz poznają sposoby, jak przy użyciu mimiki i gestów tchnąć życie w wypowiadane słowa.  Ponadto będą mieli możliwość pracy z rymami, językiem i rytmiką, co pozwoli im oswoić się ze sceną. Warsztaty poprowadzi Jessy James LaFleur.

Wykład Sabine Kirst na temat „Hate Speech and ist impact on democracy“ (pl. Mowa nienawiści i jej wpływ na demokrację) to ostatnie z otwartych wydarzeń, zaplanowane na środę 5 sierpnia o 18:00. Wydarzenie odbędzie się we współpracy z Saksońką Centralą Edukacji Politycznej.

Wszystkie wydarzenia w ramach Worcation 2020 online odbędą się w języku angielskim

Jeśli są Państwo zainteresowani wzięciem udziału w wymianie młodzieży Worcation 2020 lub w pojedynczych wydarzeniach, prosimy o rejestrację elektroniczną

Meetingpoint Music Messiaen czeka na Państwa liczne zgłoszenia!

Dalsze informacje znajdują się na naszej stronie internetowej

źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

print

Zobacz także: