Wigilia Sybiraków.

30.03.2018r.
Drukuj


18 grudnia w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Sybiraków – Koło w Zgorzelcu.
Uroczysty Opłatek rozpoczęli uczniowie naszej szkoły przepięknymi Jasełkami opowiadającymi historię zbawienia. Program wzbogaciły polskie kolędy przygotowane przez specjalnie skompletowany na tę okazję chór szkolny, któremu akompaniowała pani Dyrektor Renata Mikołajów.

Perfekcję spektaklu podkreślały niesamowite dekoracje przygotowane pod czujnym okiem pani Barbary Andrzejak, cudowne stroje uszyte przez panią Danutę Soboń i wspaniałe oświetlenie sali.

Tradycyjnie po jasełkach wprowadzono Poczty Sztandarowe, a zebrani goście wysłuchali Hymnu Sybiraków. Minutą ciszy uczczono także pamięć tych, którzy odeszli, wśród nich niezapomnianego prezesa Jana Matwiejczyka. Dziekan Maciej Wesołowski poprowadził krótką modlitwę, a następnie przedstawiciele władz samorządowych województwa dolnośląskiego, powiatu zgorzeleckiego oraz miasta i gminy Zgorzelec, a także Sulików złożyli życzenia dla obecnych na uroczystości Sybiraków i ich rodzin oraz pozostałych zgromadzonych osób.

Najważniejszym momentem dla wszystkich zaproszonych była chwila, gdy z opłatkiem w ręku podchodzili  do starych przyjaciół i drżącym głosem składali sobie życzenia zdrowia, szczęścia i doczekania kolejnej wigilii.

Mamy świadomość, że odchodzi od nas coraz więcej Sybiraków, ale szanujmy i doceniajmy tych, którzy wciąż nas odwiedzają i chcą dzielić się swoimi wspomnieniami.

 

Katarzyna Brauza

print

Zobacz także: