II Noworoczny koncert kolędowo-pastorałkowy w Sławnikowicach

30.03.2018r.
Drukuj

Kolędy i pastorałki – wszyscy je znamy, nucimy. Kojarzą się z domem rodzinnym, wigilijnym stołem, ciepłem i radością, przenoszą nas w beztroskie lata dzieciństwa. Są wieczne i zdawałoby się, że nic nie można w nich zmienić, aby nie naruszyć ich magii. A jednak…

 

W niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. w Kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Sławnikowicach o godzinie 16:00, odbył się II Noworoczny Koncert Kolędowo-Pastorałkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sławnikowic wraz z Sołtys wsi Karoliną Słomką-Majkut. Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj, Sekretarz Gminy Zgorzelec Anna Demuth-Majda wraz z Radnym Sejmiku Dolnośląskiego Kazimierzem Janikiem wysłuchali z dużym zainteresowaniem koncertu.

 

Anna Majkut-Polańska i Andrzej Walus – wrocławska wokalistka jazzowa i multiinstrumentalista z Rawicza, wspólnie stworzyli świąteczny projekt – składający się z kilku tradycyjnych kolęd oraz autorskich pastorałek. Mają one szczególny charakter i są niezwykle atrakcyjne dla osób ceniących sobie wysoki poziom artystyczny, kulturę i estetykę. Usłyszeć można było kolędy i pastorałki w oryginalnych i niezwykle ciekawych aranżacjach Andrzeja Walusa.

 

Zgromadzona publiczność po otrzymaniu informacji o zakończeniu koncertu, nagrodziła wokalistów owacją na stojąco domagając się tym samym bisu kolęd, które wyjątkowo przypadły do gustu wszystkim zgromadzonym. Artyści zapowiedzieli, że nie jest to ich ostatnia wizyta w Sławnikowicach.

print

Zobacz także: