Koncert uczniów lubańskiej Szkoły Muzycznej

30.03.2018r.
Drukuj

8 stycznia do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej przyjechali z przyjacielską wizytą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu. Inicjatorami spotkania byli dyrektorzy obu placówek- Jolanta Tokarczyk i Paweł Okienko oraz pianistka pracująca w obydwu szkołach- Janina Yagovenko.

 

Najważniejszym punktem programu był koncert w wykonaniu uczniów lubańskiej szkoły. Wystąpili uczniowie różnych klas, którzy zagrali na różnorodnych instrumentach: fortepian, skrzypce, akordeon, flet, klarnet, trąbka. Jeden z uczniów wykonał na fortepianie własną kompozycję; zabrzmiała także kolęda. Występu wysłuchali uczniowie i nauczyciele zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej oraz zaproszeni goście. Brawa długo nie milkły…

 

Po koncercie w miłej atmosferze, w kameralnym gronie i przy słodkim poczęstunku nastąpiło owocne spotkanie młodych muzyków z obydwu Szkół Muzycznych. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami i nauczycielami, wzajemne poznanie się i wyznaczenie kierunku dalszej współpracy to cele, które zostały osiągnięte podczas poniedziałkowego spotkania. Na drugie półrocze bieżącego roku szkolnego ustalono rewizytę w Lubaniu, połączoną z koncertem zgorzeleckich młodych muzyków.

 

Dorota Adaszewska

print

Zobacz także: